Zaznacz stronę

CZYSTE POWIETRZE

           Program „Czyste powietrze” rozpoczął się w 2018 roku i trwać będzie do 2027 roku. W programie mogą wziąć udział osoby fizyczne, które są właścicielami bądź współwłaścicielami domów. Dofinansowanie obejmuje docieplenia jednorodzinnych wolnostojących budynków mieszkalnych, o zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej. O dofinansowanie mogą ubiegać się zarówno właściciele nowych budynków, które nie zostały zgłoszone ani przekazane do użytkowania do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie jak i właściciele budynków oddanych do użytkowania.

           Dofinansowanie można otrzymać na: węzeł cieplny z programatorem temperatury, pompy ciepła, kocioł gazowy, kocioł olejowy, materiały budowlane wchodzące w skład systemu ogrzewania elektrycznego, kocioł na paliwo, przyłącze do sieci ciepłowniczej, gazowej, elektroenergetycznej, materiały budowlane wykorzystywane do docieplenia, stolarkę okienną i drzwiową, w tym okna, okna połaciowe wraz z systemami montażowymi, drzwi balkonowe, bramy garażowe, materiały budowlane wchodzące w skład instalacji ogrzewczej oraz wymiana elementów istniejącej instalacji grzewczej, kolektory słoneczne z osprzętem, ogniwo fotowoltaiczne z osprzętem, koszt przygotowania dokumentacji przedsięwzięcia. Dofinansowanie obejmuje także demontaż starych urządzeń i montaż nowych.

           Dostępne są trzy formy dofinansowania:

  • bezzwrotna dotacja – maksymalnie 53 tys. zł,

  • niskooprocentowana pożyczka – zmienne roczne oprocentowanie wynosi WIBOR 12M + 70 pkt bazowych i nie mniej niż 2% rocznie,

  • ulga podatkowa (tzw. ulga termomodernizacyjna) – można odpisać maksymalnie 53 tys. zł przez trzy lata.

           Wysokość dofinansowania zależy przede wszystkim od kwoty średniego miesięcznego dochodu na jedną osobę. Im mniejszy miesięczny dochód, tym większe dopłaty można uzyskać.
Wnioski u dofinansowanie na termomodernizację w programie “Czyste Powietrze” można składać w trybie ciągłym do końca 2027 roku w lokalnych Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wnioski rozpatrywane są zgodnie z kolejnością wpływania. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem dofinansowania na wymianę drzwi i bramy garażowej– skontaktuj się z naszymi doradcami klienta.

logo_stopka

Oferujemy osłony wewnętrzne oraz zewnętrzne dla Twojego domu, biura, firmy.

Rolety wewnętrzne, plisy, żaluzje drewniane oraz aluminiowe, rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe, markizy, moskitiery, refleksole, bramy garażowe oraz przemysłowe.

Katalogi i wzorniki

Zakupy on-line


Sklep

Kontakt

P.R. Imperoll s.c
Ul. Łąkowa 25
83-340 Sierakowice

tel. 58 684 77 92
fax 58 684 77 93
e-mail: biuro@imperoll.pl

Godziny otwarcia
11:00 - 15:00

Praca wewnętrzna
8:00 - 16:00