Markiza czy pergola? Co wybrać? - Imperoll -

Markiza czy pergola? Co wybrać?

Markiza czy pergola? Co wybrać?

Markizy i pergole to osłony przeciwsłoneczne przeznaczone na tarasy lub balkony. Wybór odpowiedniego produktu jest uzależniony nie tylko od przestrzeni jaką chcemy zagospodarować, ale także od możliwości instalacyjnych danego budynku. Należy także pamiętać, aby markiza lub pergola jak najlepiej spełniała nasze oczekiwania.

Markiza na taras lub balkon

Jeśli zależy ci jedynie na zadaszeniu i ochronie przed nadmiernym nasłonecznieniem dobrym rozwiązaniem jest markiza, którą możesz rozwijać i zwijać w zależności od potrzeb. Gdy potrzebujesz cienia rozwijasz markizę. Montujesz ją do ściany, a gdy potrzebujesz więcej słońca markiza nie zabiera dużo miejsca. Dodatkową zaletą markizy tarasowej jest możliwość zamówienia odpowiednich czujników wiatru bądź opcji sterowania elektrycznego – za pomocą pilota. Poszycie markiz to specjalnie impregnowana tkanina, która jest odporna na promienie UV, ale także na deszcz. W zależności od modelu tkaniny dostępne są w wielu kolorach i mają różne właściwości, nawet takie jak odbijanie promieni słonecznych. Możemy wyróżnić markizy ręczne, sterowane ręcznie – za pomocą korby, lub markizy elektryczne, sterowane za pomocą pilota lub wyłącznika montowanego na ścianie. Warto też zadbać o takie szczegóły jak silnik z możliwością zwijania markizy korbą w przypadku przerw w dostawach prądu lub w przypadku zgubienia pilota.

Pergola też jest warta uwagi

Pergole to świetna alternatywa dla ogrodów zimowych oraz drewnianych altan. Ich aluminiowa konstrukcja gwarantuje odporność na niskie temperatury zimą, na wysokie temperatury latem oraz na inne czynniki atmosferyczne takie jak wiatr czy deszcz. Ich wygląd jest nienaganny przez wiele lat. Dodatkowe możliwości jakie daje pergola to np. możliwość zamontowania paneli bocznych w postaci rolet screen lub paneli aluminiowych, a także zamówienie wyposażenia np. oświetlenia lub ogrzewania. Opcje dodatkowe to ochrona przed spojrzeniami oraz przed niską temperaturą. Pergole z naszej oferty posiadają systemy odprowadzania wody, a dach pergoli, w zależności od modelu jest sterowany automatycznie bądź ręcznie. Dzięki temu samodzielnie dozujesz dopływ światła dziennego według własnych potrzeb. Wśród pergoli możemy wyróżnić pergole lamelowe i pergole tkaninowe. Dzięki pergoli możesz stworzyć nie tylko przestrzeń wypoczynkową ale także atmosferę przytulności i prywatności, co więcej niezależnie od pory roku, możesz korzystać z pergoli cały rok.

Zarówno markizy jak i pergole stanowią nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również dodają estetyki i charakteru przestrzeniom zewnętrznym. Dzięki nim można stworzyć komfortowe miejsce do relaksu i spotkań zarówno w upalne letnie dni, jak i podczas deszczowych czy chłodniejszych sezonów. Dzięki bogatej kolorystyce oraz różnym opcjom dodatkowym możesz odmienić swój taras lub balkon i stworzyć idealną strefę do odpoczynku.

Przeczytaj również:
Rolety z tkaniną screen: właściwości i funkcje
Rolety z tkaniną screen: właściwości i funkcje

Rolety z tkaniną screen to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie osłon okiennych, które zdobywa coraz większą popularność zarówno w domach, jak i w biurach. Tkaniny screen wyróżniają się unikalnymi właściwościami, które sprawiają, że są one idealnym wyborem dla osób ceniących funkcjonalność i estetykę. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej ich najważniejszym cechom i funkcjom. Właściwości Tkanin […]

Czytaj całość
Plisy na każde okno – kształty plis, rodzaje tkanin i opcje sterowania
Plisy na każde okno – kształty plis, rodzaje tkanin i opcje sterowania

Plisy, czyli popularne żaluzje plisowane, stanowią doskonałe rozwiązanie zarówno do domów, jak i biur czy lokali usługowych. Ich wszechstronność sprawia, że są idealnym wyborem dla każdego pomieszczenia, niezależnie od jego wielkości czy charakteru wystroju. Poza tym plisa pozwala na precyzyjne zasłonięcie dowolnego fragmentu oknaW tym artykule przyjrzymy się bliżej różnym aspektom plis, w tym ich […]

Czytaj całość